Rasedus ja halb enesetunne 27.07.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
rasedust on mul hetkel u 9-10 nädalat (tegemist on teise rasedusega).
Muret tekitab see, et mul on terved päevad halb olla (iiveldab pidevalt ja ka oksendan suvalistel hetkedel). Eelmine kord oli mul ka iiveldus jne, aga seda siiski mõistlukult. Nüüd olen halva enesetunde tõttu pidevalt voodis, et vähekenegi kergem oleks. Kõik tööd ja tegemised on justkui halvatud - midagi ei suuda ega jaksa teha. On vaid väheke paremaid päevi, kui jaksan natuke rohkem ning siis vastukaaluks tulevad ka kohe väga halvad päevad. Seoses iiveldusega ei taha ma ka süüa ega juua - seda püüan vägisi teha, nii palju kui suudan.
Seoses kõige sellega olengi juba mõtlema hakanud, et kas see on tõesti normaalne (et võib väga halb olla) või järsku on midagi valesti (organism püüab mulle sellest sel viisil märku anda)?
Teine küsimus: olin lõpetanud mõned kuud tagasi Logesti võtmise (et pidada veidike vahet) ja kasutasime Pharmatexi tupetablette. Kas tupetabletid võisid mingit halba mõju vms avaldada/tekitada (rasestusin vaatamata nende kasutamisele)?

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teete õigesti, et püüate juua. Joomine on antud olukorras tähtsam kui söömine. Peaksite rääkima oma rasedust juhtiva arstiga. On võimalik määrata vereanalüüsist hematokritt jm. ning täpsustada seisundit. Alati on võimalik haiglaravi tilgutitega.
Enamasti läheb selline halb enesetunne mööda 12 nädala paiku, kui tekib platsenta, mille hormoonide toimel seisund paraneb.
Kui rasestusite, siis olid selleks ka vastavad soodsad tingimused olemas. Pharmatexi pärast ärge muretsege.
G.Litter
www.naistearst.ee