Trenn raseduse ajal 09.03.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, selline küsimus on, et olen 23 ja 4. nädalat rase. Laps ei olnud küll planeeritud ja seega alguses ei teadnud ma, et ootan last, kuid ta on oodatud ja tahan seda last väga. Aga sooviksin teada kui suurt ohtu rasedusele kujutab endast aeroobikas käimine. Trenn on üsna tempokas ja aktiivne. Ise ma ennast halvasti ei tunne. Aga kas peaksin siiski lõpetama ja hakkama rasedatele mõeldud treeningutel käima?

Ja teiseks sooviks teada kui ohtlik on kohvi joomine rasedusele. joon u 1 tass päevas ja mitte kanget kohvi.

Tänan teid

Kristi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristi!
Olen arvamusel, et reeglina ei ole rasedus haigus, vaid naise organismi füsioloogiline seisund. Seetõttu, mis Teile meeldib ja ei põhjusta kaebusi, on lubatud tavarežiimil.
1. Raseduse ajal ei ole soovitavad hüpped, põrutused, kukkumised, traumaoht, suured koormused, kitsad riided jm.
Reeglina tekivad kaebused ja kannatab enesetunne.
Te peaksite oma treenerit informeerima raseduse suurusest 23+4. Professionaalsetel treeneritel on vastav koolitus, ta oskab anda nõu.
Tundub, et raseduse sellise suuruse juures tekib varsti raskusi teistega (mittterasedatega) sammu pidamises. Oluline on ka platsenta paiknemine.
Soovitav on ujumine, vesiaeroobika, tervisevõimlemine, rasedate võimlemine, käimine jm.
2. Kohvi joomine sellises koguses ei ole kindlasti ohtlik. Kuid, peale meeldiva aroomi jm. ei ole kohvil erilist toiteväärtust; must kohv on maole ärritava toimega. Raseduse kasvades võivad sageneda kõrvetiste esinemine. Soovitav on kohvi juua piimaga.
Soovin Teile õnnelikku rasedusaega ja beebiootust!
Külastage ettenähtud ajal naistearsti, ämmaemandat, rasedate loenguid.
Naistearst G.Litter