polüüp emakas 02.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Kui ma mai kuus rase olin siis veritses ja arst enne kui oli mingeid uuringuid teinud,arvas,et mul on polüüp emakas mis veritseb.
Rasedus siiski katkes ja tehti puhastus.Ma pole peale puhastust naistearsti juures käinud kuna kaebusi ei esine.
Kuid muret teeb see,et kui mul on tõesti polüüp emakas, kas need on ohtlikud?

Ette tänades,

Margit

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Margit.
Kahjuks jääb mulle küsimus ebaselgeks. Kui vana olete? Mitmes rasedus Teil oli? Kuidas Teie arst diagnoosis raseduse ajal emakaõõnes polüübi? Polüüp on emaka limaskesta healoomuline kasvaja. Üks meetod polüübi ravimiseks ongi emakaõõne abrasioon (mis Teil on ka tehtud, kuigi raseduse katkemise tõttu). Soovitan siiski naistearsti konsultatsiooni, et teha ultraheli uuring emakalimaskesta seisundi täpsustamiseks. Kui polüüp oli aga emakakaelal ja abrasiooni käigus seda ei eemaldatud, soovitan selle eemaldada.
Tervitades Aire Sekavin