unustasin pilii võtmata 07.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

mis juhtub kui ma unustasin ühe päeva pilli võtmata? Tähendab ma läksin oma vanaemale külla ja unustasin kaasa võtta! aga muidu pean iga päev kell üheksa võtma tabletti! Mida ma nüüd tegema pean ja kuidas suureneb risk rasestuda nüüd?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Lugege veelkord läbi tabletikarbis olev patsiendiinfo.
Kui unustate tableti, siis võtke kohe, kui meenub ja järgmine tavapärasel ajal.
Edasi tarvitage pille skeemi 21+7 järgi kindlal kellaajal.
Kui tekib veresegune voolus, tuleb kasutada kondoomi.