rasedusega esimest korda arstile 09.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Millal oleks kõige õigem aeg pöörduda rasedusega esimest korda arsti poole?
liiga vara pole midagi näha, liiga hilja peale ei taha ka jätta.
Kas esimesel korral tehakse alati ka UH?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Esmane pöördumine raseduse olemasolul võiks olla 6-8-ndal rasedusnädalal.
Ultraheli ei tehta igal juhul, kui kaebusi ega eriarvamusi raseduse suuruses ole. Ultraheli varane skriining tehakse 11-13.ndal raedusnädalal ja siis 19-20-ndal nädalal. Dr.Kadastik