Pingeline rasedusaeg 08.05.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!Olen viimast kuud rase. Probleemide tõttu elukaaslasega olen kannatanud terve raseduse aja väga suurt närvipinget, unetust, ärritumist. Mitmel korral olen saanud närvishoki.Kas unetud ööd ja pidev suur närvipinge võib kahjustada loodet?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Stress raseduse korral ei ole otsest loote kahjustust kirjeldatud. Lapsed võivad aga olla keskmisest väiksema kaaluga. Probleem võib olla ka selles ,et kui emal on palju muresid, jääb tahaplaanile tervislik toitumine , uni jne. Vastsündinu võib olla pisut rohkem erutatud, nutta rohkem, nõuda rohkem ema tähelepanu.(Kui ema on erutatud, on ka vastsündinu, vastsündinu nutt aga jällegi muudab ema murelikuks, erutuvaks. Tekib justkui suletud ring.) Proovige leida aega enda ja oma lapse jaoks, viibige palju värskes õhus, lõõgastuge, minge ujuma (vesi mõjub rahustavalt nii Teile kui lapsele), kuulake lemmikmuusikat. Kui tunnete ,et olete tupikus ja oma probleemidega hakkama ei saa, otsige kindlasti üles psühholoog või nõustaja.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

rasedus

Lugupeetud dr Litter!
Olen 29-aastane mittesünnitanud naine. Mure on rasedaks jäämisega. Möödunud aasta novembris lõpetasin Logesti võtmise, soovides rasestuda. Siiani see õnnestunud ei ole. Töötan ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Tairi!
1. Erinevus on vanuses.
Üle 25-aastastele on soovitav alustada uuringuid 0,5 aasta möödudes.
2. Võib olla, kuid see tuleb androloogi juures tõestada.
Soovitan ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: