kuklavoldiuuring 21.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minu mure on selles, et mehe õel kaks aastat tagasi oli downi sündroomiga loode. Riskigruppi ta ei kuulunud (oli alla 25a.). Kas see tõstab ka minu loote väärarengute riskiastet?
Kas peaks kuklavoldu uuringut ise nõudma/küsima? Double testini veel kuu aega (20.06), kuklavoldist ei räägitud midagi. Esimene UH tehti 9 ja poole nädala pealt, kas seda saab ka siis tehtud pildilt mõõta või ikka ainult monitorilt kohapeal? Praegu saab koha 12 nädalat täis. Võib olla oli kõik korras ja ei räägitudki, et selline oht ka olemas. Rahustan küll ennast, et ei pea ju halvasti minema, kuid järgmise visiidini kuu aega aega.
tänud ette
Aire

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Aire!
Mehe õe ja tema abikaasa geneetika ei mõjuta Teie loodet.
Kui vana Teie olete? Teil on õigus, väärarendite risk tõuseb üle 35-aastastel. Seetõttu Eesti Vabariigis uuritakse kõikide üle 35-aastaste sünnitajate lootevett geneetiliselt.
1) Te ei pea kuklavoldi uuringut nõudma, sest see ei ole 100% täpsusega ja garantiiga, vaid aitab selekteerida riskigruppe. Sama on ka verest tehtavate uuringutega.
2) Eesti Vabariigis kehtib "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadus", mille järgi saab meditsiinilistel näidustustel (väärarendid) katkestada rasedust kuni 21.nädalani. Geneetilised uuuringud, mis on täpsemad, tehaksegi ~18 nädala piires ja korduv UHD.
Naistearst G.Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Uuringud raseduse alguses

Tere, lugupeetud doktor.

Ma olen rase 11 nädalat. Kuklavoldiuuring ja muud tähtsamad uuringud on veel ees. Tehtud on esimene läbivaatus raseduse tuvastamiseks ja vere- ning uriiniproovid ja ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 28-aastane.
1. Rasedate vereproovid erinevad mitterasedate omadest; normnäitajad on mitterasedatele;
2. Rasedatel võetakse PAP test hästi ettevaatlikult ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: