minu lugu 28.01.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Lp. Irene Kalvet!

Olen 21 aastane neiu. Elan teist aastat koos elukaaslasega (vanemate juures).

Viimasel ajal olen väga tihti endast väljas, tujud käivad peal, meeleoluhood on äärmustest äärmustesse. Võin olla kas väga õnnelik, järgmisel hetkel tuleb selline meeleolu langus peale, ainult mossitan ja mõtlen et kõik on nii halb. Nutan taga, et mees ei anna mulle piisavalt hingamisruumi, kell 12(keskööl) pean kodus olema nagu iga korralik alaealine, ennist meeldis mulle väga tantsida klubides lihtsalt sellepärast, et oli viis, kuidas end välja elada, nüüd ma lihtsalt ei saa seda lubada, sest mul on ajapiirangud peal. Ja üldse olen muutunud närviliseks. Samas on mul viimasel ajal tekkinud suur soov minna omaette elama mehega, vajadus on tekkinud üksiolemise ja privaatsuse järele. Aga mees ütleb, et kui pool palgast korteri üüri peale läheb, siis meile ei jäägi midagi! Ja mille eest ma siis raban? No see ka õige.

Pakkusin siis välja, et hakkan ka kooli kõrvalt tööl käima, mulle meeldib tööl käia, aga siis veniksid päevad 13-14 tundi pikaks (päeval töö, õhtul kool) ja kodu jääks täiesti unarusse.

Viimasel ajal on mul tulnud pähe üks väga paha mõte. Lihtsalt mehest lahku minna, sest ta piirab mu elu nii, et tunnen end tõesti juba halli hiirekesena koduseinte vahel. Mina tahan endale teistsugust elu. Selline kodusistuja tüüp ma pole, mulle meeldib pidevalt tegutseda. Mees jälle tahab, et ma rohkem kodus istuksin. Mulle on see olukord nii vastukarva, mõtlesin, et peaks tõsise jutuajamise ette võtma, aga siis tuleb ka sõnadega ettevaatlik olla, sest muidu lõpeb see tüliga. Oma meest ma armastan.

Palun andke mulle nõu, mida ma tegema peaksin ja kui kaugele see kõik areneda võib?

Kõike paremat soovides,

M.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kirjutad, et armastad oma meest. Võta ette jutuajamine temaga teemal - rolliootused teineteisele. Püüdke rahulikus meeleolus selgitada teineteisele, mida te tunnete, kui üks või teine teatud moel käitub ja millist käitumist teine teiselt ootate.

Enne jutuajamist püüa endes veidi enam selgusele jõuda, mida ise tahad ja miks Sinu meeleolud piirangute suhtes vahel tõrksad on. Usun, et jõuate mingitele kokkulepetele nii, et te mõlemad rahul olete.

Usalda oma tundeid, ole rohkem avatud suhetes.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.