Tahan tegutseda ja ei taha magada. 20.10.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Lp Psühholoog,

Mul on vana teada-tuntud mure, armastus vastuarmastuseta, millega proovin juba mitu aastat hakkama saada, st olukorraga leppida ja aja jooksul unustada. Teatavasti saab parimat abi aktiivsest eluviisist. Tundub aga, et olen väheke üle pingutanud. Töötan, õpin (olen mõlemas edukas) ja võtan igasugu üritustest osa ning naudin kõike väga. Kaitsen end vaba aja eest paaniliselt, et mitte mingil juhul mõte tunnetele ei läheks. Magan 4 kuni 6 tundi ööpäevas, vahest on "vaja" hommikuni kusagil linna peal kakerdada ja öö jääb üldse vahele. Alkoholi tarbin ka liiga palju. Et järgmisel päeval mõistus töötaks, tarbin purkide viisi energiajooke, mis on üks jube keemia, kuid aitab.

Mind peetakse ülilõbusaks inimeseks, kellel pole kunagi muresid ja kes on alati seltskonna tuju tõstja, tegelikult tunnen vahepeal kassiahastust. Tean, et selline eluviis on vale aga jube raske on ringist välja saada. Mul on praegugi nägu magamatusest loppis, silme ees sädemed ja südamelöögid kurgus, magama lähen aga alles siis kui jõud täiesti otsas. Teeks kasvõi inimkatseid - kui kaua sedasi vastu peab? Suhetega on muidugi ka pahasti - mängin toredate inimestega lihtsalt hasardist, tegelikult ei lähe keegi korda peale selle ühe minevikust, kes on minu jaoks pöördumatult kadunud.

Kas te soovitaksite mul psühholoogi jutule minna?

Lugupidamisega,

I

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Kui minevikusuhtele liigne keskendumine häirib Teie igapäevaelu ja kohanemist, siis tuleks kindlasti pöörduda psühholoogi või psühhoterapeudi poole. Praegusel kujul Te vaid kinnitate oma negatiivset meeleolu ja seeläbi satute nõiaringi, mis võib tipneda depressiooniga.