Depressioon, paanikahäire, ärevus 03.10.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kunagi ammu, paar aastat tagasi, istusin autos, parklas, hakkasin autost välja minema, et minna kliendi juurde (remonditehnik) ja siis läksin hirmsasti närvi, värisesin ülekere, kael nagu jäi kangeks, pea oleks nagu lõhkemas, istusin autosse tagasi ja kutsusin endale kiirabi. Kiirabi tuli, mul oli nii suur nõrkus peal, et päris raske oli enda autost kiirabiautosse ümber istuda. Seal anti mulle rahustit ja öeldi, et paanikahäire ning et ma võiks paar päeva kodus toibuda.
See asi läks üle ning peale seda enam niiviisi ei juhtunud, kuniks nüüd, paar kuud tagasi avastasin, et mul on justnimelt õhtuti raske hingata. Öösiti aeg-ajalt ärkasin üles selle peale, et õhk sai otsa ja vaja suur sõõm õhku sisse tõmmata.

Rääkisin sellest oma perearstile, ta kirjutas välja 0,25mg xanaxit, et ikkagi kipub sinna ärevushäire alla jääma. Xanaxit pidin võtma üks tablett päevas, õhtuti, peale tööd.

Võtsin, esialgu ei saanud aru, et midagi muutunud oleks, kuid tegelikult vist isegi aitas. Hingamine muutus normaalseks. Aga see-eest oli päeval selline ärevus, et praktiliselt ei saanud keskenduda, mõnikord olin sunnitud seda xanaxit ka keset päeva võtma, et maha rahuneda.

Paar korda unustasin tableti võtta, siis sain õhtul sellise paanikahäire, et ma tegelikult ka arvasin, et nüüd surengi ära, õhk lihtsalt ei käinud enam läbi kõri ja kukkusin pikali maha. Elukaaslane juba otsis telefoni et kiirabi kutsuda aga mul õnneks tuli õigel ajal pilt tagasi. Siis võtsin tableti ja jälle kõik korras.

esimene 30 tabletine pakk Xanaxit sai otsa, helistasin perearstikeskusesse, sealt kirjutati mulle uuesti 2 pakki xanaxit välja, sama kava järgi, et 1 tablett õhtuti.

nüüd ma siis istungi kodus, üritan vedada päeva õhtusse, et saaks selle ühe xanaxi ära võtta. samas, see ärevustunne on ikka päris hirmus, tunne on, et peaks nagu tihemini seda rohtu võtma aga ei julge nagu perearsti ettekirjutusest mööda ka vaadata.

Nii et see tablett esialgu nagu aitas, kuid tundub, et lõppkokkuvõttes tegi veel hullemaks.

Mida teha?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Mina soovitan Teil minna psühhiaatri või psühholoogi juurde ja võimalikult kohe.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

ärevus

Tere!

Olen kuulnud sellisest asjast nagu ärevushäire.Tunnen huvi,et kuidas saada selle häire kohta rohkem infot?

Kas seda loetakse haiguseks ja on see ravitav?

Olen ...

Vastas dr Katri-Evelin Esop

Ärevushäireid on palju ja erinevaid. Kõige sagedasemad neist on üldistunud ärevus (ülemäärane muretsemine sõltumata olukorrast) ja paanikahäire (tõlgendatakse katastrofaalsena teatud kehalisi aistinguid). ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi