paranoia, foobia?? 09.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere. mul on selline mure, et juba umbes poole aastat kardan ma avalikes kohtades, kus võib mõni tuttav viibida, neist rääkida. probleem ei pruugigi väga suur tunduda, kuid ma enam ei jõua, sest asi kisub üha hullemaks. kohe kui olen miagi öelnud kellelegi, siis kardan, et mõni pealtkuulja tõlgendab seda valesti ning siis ma koguaeg korruta, et ta kuulus, ta kuulis. ja ma tunnen, et ma enam ei jõua nii elada. palun aidake mind ja öelge kuidas oleks mul võimalik sellisest foobiast vabaneda, sest see muudab mu elu põrguks.

ette tänades,
m.r. tartust

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere, m.r.!

Ma kohe ei oska öelda, mis see Teiega toimub. Liiga vähe on Teie kirjas andmeid selle kohta. Aga kas see oleks liig paluda, et Te läheksite Tartus mõne psühhiaatri vastuvõtule. Need on päris õiged inimesed Teiega sellest rääkima ja ka pikema jutu peale soovitama, mida edasi teha. Palan tehke seda kindlasti.

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Hirm, et keegi jälgib mind.

Tere,
Küsimus ei ole minul, vaid ühel nooremal tuttaval.

Nimelt üks 16 neiul on pidev paranoia, et keegi jälgib teda- just üksi kodus olles. Hirm on tal kasvanud lausa nii suureks, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Soovitan neiul leida võimalus minna psühholoogi jutule. Tema ise saab kirjeldada oma hirme täpsemalt ja pikemalt. Koostööst psühholoogiga saab ta kindlasti abi.
Jõudu ja edu soovides!
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi