noorte probleemid 03.11.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kuidas aidata oma poega(20 a), kes läks lahku oma tüdrukust ja peale seda teda miski ei huvita, käitub väljakutsuvalt, nädalavahetustel kasutab alkoholi ja istub õhtuti ainult internetis, vanematega ei suhtle eriti ja kui siis on väga tõrjuv? Kas ta peaks tulema psühholoogi vastuvõtule ?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Igati mõistlik oleks noormehel paluda abi psühholoogilt, et saada kaotusest üle. Kodus püüdke olla tema suhtes hooliv, kuid mitte puudutada valusat teemat ise, vaid oodata, kuni ta ise sellest Teile rääkida tahab. Rääkimine oleks hea, siis selgub, kas ta süüdistab kõiges ennast. Kui ta seda teeb, siis tuleks ta enesekindlust tõsta. Talle tuleks näidata teie, vanemate poolt, et teie temast väga hoolite ja armastate, siis saab ta oma kaotusest kergemini üle.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.