ma ei tea mis mul viga on? 01.07.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

olen 21. aastane üliõpilane ja käin kooli kõrvalt tööl.Mure seisneb aga selles et ma olen pidevalt kurb ja vihane ja väga närviline, ma nutan peaaegu igal õhtul ning ma ei ole mittemillegagi rahul ja mittemidagi ei huvita mind. Ma arvan et olen koguaeg üksi kuigi sõbrad kutsuvad mind välja ja suhtlevad minuga mul on ka elukaaslane.mul tulevad tihti peale ka surma mõtted kuigi selleks ei ole põhjust ja ma saan sellest aru kui vale see on kuid kui tuleb mingi närvi hoog peale siis tundub see õige olevat ma lähen tihti endast nii välja et ei saa kaks ööd magada ja hommikuti lähen tööle ning terve päev värisen ja sees on kohutav ärev tunne. Mõnikord ma räägin nädalate kauppa väga vaiks häälega ja siis jälle täiesti normaalselt.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Paistab, et Teil on üsna selgelt depressioon. Palun minge arsti juurde. Ruttu! Selliseid asju ravib psühhiaater. Ja psühhoteraapia on sellele lisaks klindlasti vajalik, et läbi arutada oma eluolu ja suhted, et mõsita, mis Teie elus niisugust on, et Teil depressiivseid tundeid tekitab.

HK