Ärevad mõtted 09.06.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsisin ühes teemas öiste värinat kohta peale koroonat. Kuid mind vaevavad veel ka ärevad mõtted peas, tunne nagu hakkaksin hulluks minema ja närvilisus. Peres on 2 last, üks 9kuune ja vahel tunnen, et ei jaksa enam ja siis tulevad väga ärevad ja isegi hirmutavad sundmõtted pähe. Kas vajan medikamentide ravi või on ikkagi lootust, et need mõtted taanduvad. Tekkinud on hirm antud olukorras.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleväsimus ja puudub julgus ning oskus puhata, lõõgastuda.
vt unehäirete soovitused.
Kas laste Isa on kodumaal või üleilmsel töörajal või kaabut kergitades perest lahkunud? Vajalik, et mõned suguseltsi (enda vanemad või abikaasa vanemad käiksid paar tunnikest last vaatamas (kellele seda usaldaksite).
Minu Palve esimene samm (vt otsinguga) - aeglaselt 3-4 korda ja siis voodis (võimlemismatil) lamada ja lõõgastuda 3-3 minutit. Täielik lõõgastus, rahu, õndsus. Nii mitu korda päevas, kindlasti teha ka une-eelselt.
Tegutsemine viib rahunemiseni.
Rahustavad teed - ja, AD-ei võtaks.
Jüri O.-M. Ennet.