Ärevad hood. Millega võib tegu olla? 20.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist Dr.Ennet
Olen 17-aastane koolipoiss ning mind vaevavad tervisemured. Nimelt hakkasid siis kuskil 2-3 kuud tagasi nagu sellised äravad hood. Esimest korda oli see öösel, kui ma ärkasin üles ja tundsin, et süda puperdab ja pea käis ringi. Läksin kööki ja istusin maha. Tekkis selline tunne, nagu kohe-kohe kukkuksin kokku ja värisesin. Nägu katsudes olin nagu natuke kuum.
Siis rahunesin maha ning läksin tagasi magama.
Nüüd on sellised hood muutunud sagedaseks. Lihtsalt suvalisel ajal tunnen, et pea käib ringi ja valutab ning surumistunne on peas ja süda puperdab ja hakkan värisema. Kui värsket õhku hingan ja nägu külma veega üle kastan, läheb paremaks. Need hood tulevad täesti suvalisel ajal. Viimasel ajal on pidevalt selline uimane tunne ja peas nagu rõhuks ja väike valu on ka.
Äkki oskate teie mulle nõu anda ning abiks olla. Sooviks oma head tervist jälle tagasi saada :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jaheda veega näo "loputamine" on õige. Seda teen mina mitmeid kordi päeva jooksul - ergutab, see ka silmadele väga suureks kasuks.
Ilmselt on vererõhk madal või madalapoolne (noortel see tavaliselt on), siis on kasuks minu Palve-Meditatsiooni 1. harjutus - mitmeid kordi päeva jooksul (korrigeerib aju verevarustus ja nõ minestamiseelne tunne kaob. Kui vererõhk madal, siis väiketassike kohvi (koos piima või koorega) on kasuks. Jalutuskäigud (veidi kiiremas tempos) või kehaline trenn on kindlasti kasuks. Vererõhku laseksin korra mõõta. Sellest alustaksin, arstirohtu esialge ei annaks,.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet