Diazepaam tilgad 09.06.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin hiljuti järk järgult AD võtmise.Päris hästi on läinud.Ainukesed nähud on nagu elektrit saaks ja jõnksatused.Diazepaamist tahsks ka lahti saada,võtan kuskil 5-8 tilka,need rohkem teevad uniseks,väsitavad.Võtan seda,kuna hetkel ärevad ajad.Kuidas lõpetada?Kaua see veres püsib?Andke head nõu!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui arstirohtu võtta ja samas teha ka harjutust (Enneti Palve esimene samm, näiteks), siis tekitame endale tingitud refleksi, tingituse. Seega hiljem ainult palveharjutust (rituaali) tehes organism reageerib nagu oleks saanud ka tera arstirohtu harjutuse toimele lisaks. See - Pavlov-Enneti tingitus.
Enneti Palve esimene samm -
Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus
Ringutan-sirutan end Taevatähe ehk Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole. Siis rahulikult painutus ette-alla, kael-õlad pingevaks (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõõgastub ka lumbo-sakraalne ehk vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Lõõgastub psüühika!
(Käed-küünarvarred võivad toetuda põlvedele, et mugavam oleks).
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse, vajadusel jälle kätega kaasa aidates): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma rahustamine, lõõgastumine ja hingerahu saamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järkjärgult nädala-paari tagant suurendades, aga ei pruugi - jälgi enesetunnet. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Seega - tekitage endale Diazepamiga Pavlov-Enneti tingitus e tingitud refleks.
Jüri O.-M. Ennet