Pingepeavalu, fibromüalgiia, neoroos 25.03.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Lugupeetud doktor, palun aidake nõuga. Kannatan pingepeavaludest juba mitu aastat. Tavaliselt hood on veebruar-märts ja kestab kuu aega. Praegu juba kaks kuud. Eelmine hoog oli eelmisel aastal ning juba pikalt ei tülitanud mind ja nüüd jälle. Olen võtnud Xanaxit vajadusel, mõned tabletid kaks korda nädalas. Valuravikabieti arst pakub, et nüüd minu valud on fibromüalgiia moodi. Pakus Amitriptiliini.
Kõik mu valud on stressist ning lahste pingest, mida ma ise kontrollida ei saa. Alkoholi ei tarbi, ei suitseta, lihtsalt kui juhtub midagi või töötab pingeliselt tuleb hoog... Minu küsimus on see, kas on mingi hea AD Amitriptiliini asemel, et aitaks vabastada mind lõpuks nendest valudest ning ei millest ei tule kehakaal juurde? Amitriptiliin on ju suht vana ravim. Kui minu valud raivakse ainult AD, kas tasub minna statsionaari, et ravi saada? See kõrvetav valu peas rikkub minu elu täiega... pole võimalik päeval töötada ja öösel magada. Tänan Teid ette!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peaaju verevarustus vajab optimaalset regulatsiooni - peaaju ju kolju sees ja see kolju ju oma mahtu ei muuda, muutma peame peaaju verevarustust.
Seega ortostaatilised harjutused: pea üleval-käed üleval ja pea-käed all. See üles-alla harjutus treenib ja korrigeerib peaaju verevarustust normi-optimaalse suunas.
Seisan-istun-laman ja algasendisse - püsti tagasi. vt Enneti Palve esimene samm (vt otsinguga).
Tablett annab 1/10 tervenemise võimalusi, harjutused 9/10.
Elurõõm ja kehaline aktiivsus, mõõdukas.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet