Ei suuda taluda elukaaslase venda 22.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on selline probleem, et ma ei suuda kuidagi taluda oma elukaaslase 13aastast venda. Ma ei kannata, kui ta tuleb meile koju, heal juhul kümme minutit suudan temaga samas ruumis olla, aga mitte rohkem. Kui tean, et ta tuleb meile, tunnen end kuidagi piiratult ei saa üldse vabalt olla. Kõige hullem ongi siis, kui tuleb minu koju, kui ta on oma kodus, pole asi nii hull. Ma ei tea kohe üldse millest see müüb tingitud olla. Aga loodan et äkki oskate aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rääkida abikaasale ja seda külastuste hulka teie koju saab ju siis reguleerida vähemuse suunal.
Kui on mingi konkreetne käitumise iseärasus (mida annab kõrvaldada ja pole ka teiste poolt aktsepteeritav), siis seda abikaasale öelda ja ta reguleerib seda võimalusel.

Aeg paneb asja paika.
Tööl-koolis ka kõik ei meeldi, aga ühiskonnas peab parajal määral ka hea näitleja olema.

Siit näitekunsti rõõm ja ebameeldivustunne jääb varju.
Head näitemänguelamust soovides,
Jüri O.-M. Ennet