Psühhoterror 30.09.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen elanud aasta aega elukaaslasega koos, tal on selline vastav aura või miski mis paneb tema nimel rohkem pingutama. Loomulikult käiks sellega ka kaasas ootus, et kui ma pingutan end olevat parim mees, sooviksin et teatud situatsioonides oleks seda ka naine- lühidalt,et suhtes ei kehtiks "ei" vastust elementaarsetele vajadustele.
Selle tõttu on mitu korda olnud kokku/lahku minekuid mis on meid viinud olukorrani kus ta järjekindlalt väidab,et armastab kuid samas nimetab mind tema kallal psühhoterrorit läbi viimas.
Siinkohal nagu küsimus, kas psühhoterror ongi see kui ma räägin naisele tõtt suhteprobleemidest eesmärgiga saada temalt rohkem oma tahtmist või teisisõnu temalt paremat pühendumist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On nö kolm olümpiarõngast: Mina, Tema ja Mina/Tema omavaheline suhe. Kaks omavahel kattuvat rõngast ja sellest tekkiv kolm osa
Seda
1) Mina/Tema ühisosa (kattuvate rõngste osa) tuleb suurendada, vestelda, et mis need asjad kindlasti peaksid olema. Mis seda ühisosa suurendaks ja ei vähendaks.
2) Tema osa, mis temale ainult oluline ja mind ei sega.
3) Minu individuaalne osa, mis teda ei sega.
Suu on rääkimiseks.
Kooselu on andmine - mitte turukaubandus. Anda saab seda, mida anda on: rahu, rõõmsameelsus, andmise rõõm.
Rõõmsat ühisosa suurendamist.
Jüri O.-M. Ennet