Unerohi ja rahusti 06.02.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen suurte traumade tõttu langenud unerohu ja rahusti sõltuvusse. Kardan, et kui loobun, juhtub midagi halba.
Kuidas vabaneda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Positiivse Pihtimise Päevik
– see ei ole ainult pihtimine. See annab meieprobleemidele selgust, aitab probleemi struktureerida ja seeläbi õigemaid otsuseid enesekindlalt vastu võtta ja neid siis ellu viia.
Sportlastel on treeningpäevik,näitlejatel rollipäevik.
Psühhiaater soovitab Positivse Pihtimise Päevikut
Apteegi vabamüügi rahustavad teed ja soojad joogid. Neelamine rahustab.
Kehaline aktiivsus ja psüühiline relaks.
vt Enneti palve esimene samm.
On ammu teada, et...
1. enne und ei tasu kõhtu eriti täis süüa;
2. hilisõhtul ei või tõsist trenni teha;
3. ei ole kasulik suitsu teha;
4. alkohol on pseudo – mõneks hetkeks annab und,
aga järellained on halvad;
5. tuba olgu tuulutatud;
6. riietus ei tohi pigistada jne. Leidke endale sobilikud harjutused. Harjutuste abil vabanete enda mureprobleemist ja retseptiravimeid siis enam ei vaja.
Kui elusihid selged ja motiveerivad, siis – purjed üles ja purjetada elusihtide poole. Rõõmuga.
Minu kuldreegel
funktsionaalsete psüühikahäirete, somaatiliste haiguste ning sotsiaalsete probleemidega kaasnevate hingevalude korral: ravimid-tabletid – nende osakaal on 1/10, tervendavad harjutused 9/10.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet