Ärevusest tingitud unehäired. 09.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul tekkis peale ema surma ärevushäire mis ei lasknud mul magada,perearst kirjutas unerohu ja rahusti , mida ma algul eriti ei julgenud võtta kartsin,et jään sõltuvusse,Kui arst kinnitas,et nii ruttu ei juhtu midagi siis võtsin sain une korda ja käisin psühhiaatri jutul,hiljem sain ühe teise rohu,et hakata sõltuvast rohust teise mitte sõltuva rohuga välja tulema.Saingi umbes 2 kuuga normaalsesse ellu tagasi,kuskil 5 kuud ei tarvitanud ühtegi unerohtu. Aga nüüd juuli kuus hakkas see tagasi hiilima,valve psühhiaater soovitas seda viimast rohtu uuesti proovida aga see ei aidanud magama jääda. Nüüd ma ei tea mis edasi teha.Kas on võimalik tulla teie jutule,olen päris hädas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohi (ka unerohi) on 1/10 probleemi lahendist, vajalik on kasutada ka ülejäänud 9/10.
Unehügieen, pingete maandamise võtted,
mõõdukas kehaline aktiivsus jne.
vt varasemad Ärevushäirega seonduvaid soovitusi. Tabletid on abivahendid,
harjutused on põhivahendid.
Head harjutamist.
Seda viimast rohtu ... korrigeerige annust.
Jüri O.-M. Ennet