Ära kasutamine 12.10.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus, et kui inimene tarvitab antidepressante ja unerohte ja ta kaaslane on teadlik sellest, et seksiisud lähevad vähemaks või lausa kaovad ära ja et unerohtude mõju on siiski tugev ning hommikuti keha ei ärka nii kiiresti üles ega tunne nö midagi, kas on normaalne, et mees surub oma sugutungi peale mitmeid kordi, manipuleerib seksima, süüdistab mitte seksimises naist, ei allu sõnale ” EI ma ei taha hetkel” ning hommikuti, kui midagi ei tunne, et ärgata üles nii, et mees teab, et oled unerohu all ja on lükanud oma näpud sisse, kui selleks pole ärkvel olnud ega luba andnud?? Olen antud mehe ka kaebanud politseisse, aga nemad ei näe seda kui nõrgas seisundis ära kasutamist, seega ma ei mõistagi, et kus kohas see piir peaks minema, kui ka unenohud on tugevatoimelised, kus sa ei saagi olla kohal oma ajuga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ta teist ei hooli, teie soove ei arvesta, siis katkestage see suhe. Teineteisest hoolimine ei ole ju Omandisuhe, suhtumine Omandisse, et oma tunge rahuldada. Olete siis ju Vahend teisele inimesele kasutamiseks.
Vahend, mitte kallim, armsam. Olete Vahend.

Kui tarvitate antidepressante ja uinuteid, siis selle põhjuseks ongi see, et olete tema jaoks Vahend. Ja nii jäätegi tablette võtma, jääte arstimitest sõltuvaks, jääte temale Vahendiks ja selle Vahendi ta varsti hülgab! Ta ei hooli teist praegu, hiljem (sama elukorralduse juures) veelgi enam ei hooli.

Kus on teie eneseuhkus, väärikus?
Tema sõnad ei maksa, maksavad teod. Kui 5-6 kuud lahus olete elanud ja ta on ennast muutnud, siis võibolla tasub seda kooselu varianti ettevaatlikult päevakorda tõsta.
Aga praegu - elurajad viia teineteisest lahku, kohe ja konkreetselt. Tema ilukõne-ähvardused olukorda praegu ei päästa.
Rajad lahku, saate depressioonist ja unetusest Vabaneda! Terveneda, rõõmsameelseks muutuda, enesekindlust kergitada.
Te ei ole Vahend!

Te oletete Väljavalitu, ainulaadne, omanäoline, enesekindlel, rõõmsameelne oma Õnnerajal. Ja nii leiate endale tõelise Elukaaslase.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet