Ei saa korralikult magada. 21.01.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu abikaasa ei saa korralikut magada,kuhu pöörduda abi saamiseks?
Ta ise kardab arsti poole pöörduda,kui tean kuidas teda aidata,siis suunaksin teda,aitaks hirmust arsti poole pöörduda üle.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt eelnev vastus.
Vahetustega töötamise korral on uneprobleeme küllaltki sageli.
Õppida pingetest vabanemist ja seeläbi kiiremat uinumist.
Kasulik on endale tekitada mingi konkreetne uneelne rituaal (minul on selleks Enneti palve esimen samm, (eakad teevad seda nn tukkuva voorimehe asendis (vt eelnev). Võib olla palvehelmeste sõrmitsemine, uneeelne meeldiv salmikene jne.
Juuste harjamine rahusta, näolihastega "mängimine" rahustab, kaela ja õlavöötme lihaste lõõgastamine rahustab. Mona-Linda naeratus rahustab. Need rahunemised toimuvad vegetatiivse närvisüsteemi kaudu.
Sellest alustada.
Jüri O.-M. Ennet