Sundkäitumisest vabanemine 19.06.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma olen 15. aastane tüdruk. Ma vaevlen sundkäitumise all. Sundkäitumine seisneb selles, et enne magama minekut pean igal õhtul mitmeid asju tegema, milleta ma magada ei saa. Kui hästi läheb, jään magama 1,5h-ga. Viimasel ajal pole ma korralikult magada saanudki. See probleem on mül juba pikemat aega. Kuidas ma sellisest sundkäitumisest vabaneksin, et ma ometi saaksin normaalselt välja puhata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti mine psühhiaatri jutule, saad arstirohtu ja suuniseid.
Õhtul tee see sundkäitumine ära ja sellele kohe järgi minu Palve-Meditatsiooni (vt otsinguga) teine samm: ringutus sirutus ja siis ette-alla painutades Lõõgastuda ja kujutleda, et organism vabaneb selles sundkäitumisest. Ka mõttes öelda: vabanen ...sellest sundkäitumisest, iga päevaga ikka enam ja enam.
Rahulikult püstiasendisse tagasi ja mõelda-öelda - olen täiesti rahulik.
Kolme-nelja nädala pärast teed ainult minu harjutust ja sundkäitumise tegu ei olegi vaja teha.
Tegutse rõõmuga.
Jüri O.-M. Enne