Kas mind saab kergesti aidata? 07.08.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Uus õppeaasta läheneb ja minul on Teile küsimus. Kui närveerin (kasvõi vastama kutsumise ees), võib mul süda pahaks minna. Lausa nii, et hakkan oksele. Ja see omakorda tekitab hirmu, et hakkab paha. Ja kui see hirmutunne juba on, siis hakkabki paha. Vanemad on igasuguste tablettide vastased ja rahusteid võtta ei luba. Teen sporti ka, aga enne võistlusi ka närveerin. Palun soovitusi ja kas selline asi on kergesti kõrvaldatav?

Noor neiu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Korralikult õppida. Kui asi selge, siis närveerimist vähem.
2) Õppides kujutleda, et olen klassi ees ja vastan rahulikult.
3) Minu harjutus (Palve-Meditatsioon) aitab pingetest vabaneda, annab enesekindlust.
4) Võtta seda koolitundi nagu näitemängu. Mänguliselt.
5) Väike närv on kasuks!
6) Korralikult puhata, magada.
Tablette vaja ei ole.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet