Depressioon, toitumishäired 10.01.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kirjutan oma murest. Nimelt on mul toitumushaigused, 2 aastat tagasi nàljutasin ja vòtsin 30 kg alla ja nùùd olen seepàrast vàga stressis ja mul on depressioon ja àrevushàired. Tahaksin vòtta kaalust alla normaalselt ja tervislikult, aga mimu jaoks on see kuidagi raske, pidevalt sòòn ùle ja vahest nàljutan end uuesti. Sooviksin abi, kes saaks mind aidata ja minu mòtlemisi muuta. Tahan vàga juuliks 15kg alla vòtta. Aitàh vàga loodan et saate aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Söö kolm-neli korda päevas,
kogused olgu veidi väiksemad,
magusat ja suhkrurikast - praktiliselt ei,
taimtoidu osa suurendada,
mäluda igat suutäit kaks-kolm korda tavalisest kauem.
Päevik, et selle abil jälgida enda toitumisharjumuste muutumist paremuse suunal.
Depressiooni /pingete maandamise osas on varasemates vastustes rohkelt soovitusi.
(vt otsinguga varasemaid).
Kui tuju paraneb, siis paranevad ka toitumisega seonduvad asjad.
Tähtis ei ole "luukere" olla, tähtis on sportlikus toonuses rõõmsameelne olla.
Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet