Depressioon,unehäired,enesetapumõtted 19.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen juba aastaid elanud depressiooniga. Aasta tagasi pöördusin psühhiaatri juurde, kes kirjutas mulle välja antidepressandid ja unerohud aga kumbki ei aidanud ja lihtsalt lõpetasin seal käimise, sest ei suutnud enam isegi sinna minna. Ma ei suhtle enam oma sõpradega, ei käi väljas ja ei suuda midagi teha. Juba uksest välja astumine on minu jaoks nii raske. Ma ei taha kellelegi oma probleemist rääkida, sest keegi ei mõista niivõinaa. Ema arvab, et olen lihtsalt laisk ja ei usu, et mul midagi viga on. Tegelikkuses soovin ma iga päev surra ja ei näe elamisel mõtet. Olen ühe korra proovinud omal juba elu võtta ja iga päev võitlen iseendaga, et mitte seda uuesti teha, sest tean kui palju see teistele haiget teeks. Tänu enesevihkamisele on mul tekkinud ka toitumishäired-buliimia.
Kas ma peaksin end psühhiaatriakliinikusse sisse kirjutama?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Viis miljonit aastat olid meie esivanemad Inimlased ja nüüd sadakond tuhat aastat hiljem nn kaasaegne Inimene. Kõik nad tulid eluvõitluses võitjana välja, said eluga hakkama, said elu jätkata - seetõttu me olemas olemegi. Meie tänane päev ja meie elu on eelnevate põlvede võitluse tulemus.
Said nemad hakkama, peame ja saame ka meie hakkama. Oleme Väljavalitud.
Ka meil peab olema oma eesmärk, sihid ja soovid ja selles sihis siis rõõmsameelselt liikuma.
Päevik on sellel rajal suureks abiliseks.
Minu Palve (vt otsinguga) aitab elurajal püsimisele ja pingete maandamisele hästi kaasa.
Ka söömishäirete osas on eelnevalt rohkelt vastuseid (vt otsinguga).
Emaga ikkagi sõbralik suhe ja temaga mure jagamine.
Igast murest saab üle!
Psühhiaatri jutul käies saate lisainfot enda muutmiseks ja olukorra parandamiseks.
Õpetussõnad.
Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla Õnnelik. Iga tera Õnne varasalve tuleb kasuks. Ja neid teri on Ilmamaal palju, neid otsi, leia ja kasuta. Leia enda andekus ja kasuta seda oma elurajal Õnnemägedele minemisel.

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet