nutan ja olen närviline kui tööle pean minema 04.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

nutan ja olen täitsa loll kui tööle minek ,,isegi puhkepäevad ei suuda rahulikult olla ,terve pere kannatab ,kui tööl ,siis raban ,et ruttu otsa saaks ,,tööandja arvab,et ma olen võimeline teen koristustööd 3-inimese eest üksi

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiivne seisund -
1) vajalik väike ravikuur AD-ga (antidepressandiga),
2) korrigeerida töö- ja puhkerežiim, et uneaeg piisav oleks ja ka päeval kerged lõõgastushetked (istumisehetked või lamamisehetked või minu Palve harjutused jms),
3) oma töö-alaste õiguste eest seista ja ületunnitöödega mitte liialdada.
4) Väike nutt on lubatud - puhastab hinge; "kuiv" depressioon on valusam.
5) Ilmaelu asju võtta mänguliselt, mitte sügavale südamesse.
Koostöö raviarstiga ja kõik saab korda!
Elus - järelikult õnnelik. Töökoht - pole paha. Pere olemas - super! Tunda rohkem rõõmu sellest, mis on!
Parimad soovid,
Jüri O.-M. Ennet