SSRI toime seoses kehakaaluga 23.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kas SSRI mõjutoimel on seos inimese kehakaaluga? Näiteks, kui 100 kg füüsiliselt heas vormis inimene võtab 10mg escitaloprami asemel 20mg escitaloprami?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD-id ergutavad ainevahetust ja selle kaudu võivad mõjutada ka kehakaalu. Toime isikupärane.
Energia suurendamine vajalik depressiooniga võitlemiseks ja see eeldab ka: a) toidumenüü tervilikumaks muutmist ja b) kehalise aktiivsuse suurendamist.
AD on vaid 1/10 probleemide lahendamisel, 9/10 on harjutused, lõõgastused, tervislikud eluviisid jne (vt varasemad.
Head harjutamist
Jüri O.-M. Ennet