AD farmakoloogia 22.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kuulnud, et antidepressandid sisaldavad toimeainena üliväikeses koguses narkootilisi aineid. Kas see vastab tõele? Ja veel: millel täpsemalt põhineb fluoxetiini toime?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Fluoxetin - antidepressant, selektiivne serotoniini tagasihaarde inhibiitor
[SSRI]). Seega - serotoniini viiakse sünapsis (närvipilus) rohkem üle. Ravimit kasutatakse depressiooni, obsessiiv-kompulsiivse häire ja buliimia (liigsöömine) raviks.
Narkootilisi aineid AD-s ei ole.
Uurige rohkem tervislike eluviiside küsimusi, harjutusi, suhtlemist teise sugupoolega.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet