Tülis iseendaga 15.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt, olen Teile varemgi kirjutanud, seoses kõhulahtisuse ja ärevusega. Palusite enda vastuõtule tulla, kuid kogun selleks siiani julgust. Nüüd kui mul ikka on see kõhulahtisus kui kuskile lähen, on juurde tulnud igasuguseid muid probleeme. Elan muidu oma elukaaslasega ja väikese lapsega maakohas, kuid kuna seal töökohtade puudus, tulime ajutiselt Tallinna elama, elukaaslase ema juurde. Ma ei tea, kas mul on stress või mis, aga ma olen enda kallal üsna vägivaldseks läinud. Näiteks üks päev lihtsalt hakkasin end peksma, kõhtu, vastu pead rusikatega ja juukseid välja tõmbama. Sees on väga palju erinevaid tundeid ja olen väga segaduses ja pahuksis iseendaga. Vahel ajab isegi nutma, sest ma kardan, et võin endale või kellegile lähedasele midagi halba teha. Seoses kõhulahtisusega palusite teha mul Palve-Meditatsiooni ja ütlesin ka Teile, et ma ei suuda keskenduda sellele, kui teen seda. Alati tulevad muud mõtted pähe. Kuna mul kehakaaluga on ka natuke raskusi, tunnen et olen teistest halvem/koledam/vastikum, mida iganes. Elukaaslane püüab mind toetada, aga kuna me mõlemad oleme nii noored veel, kipub pähe mõte, et võibolla hakkavad need tunded hääbuma, mis koos meid hoiavad. Andsite mulle enda numbri ka, et helistaksin ja lepiksime kokku vastuvõtu aja. Aga nagu ma eespool mainisin, kogun ma siiani julgust, et Teie vastuvõtule tulla. Ma kardan, et varsti lähen ma hulluks ja siis pole enam midagi teha. Palun Teie abi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule!
Unerežiimi selliselt korraldada, et puhkust veidi rohkem oleks (mõni lähedastest vaataks veidi last, et puhata saaksite).

Võtta julgust ja õppida puhkama (minu Palve-Meditatsioon on lihtsaim tee selleni).

Rahustav tee ja jalutuskäigud (koos lapsega ja/või ilma - vastavalt võimalustele).

Üksmeel, ühiselt olukorra parandamise teid ja võimalusi leida!
Igast murest saab üle!

Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet