laps imelik 02.03.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma 8 aastase lapse pärast, kes sõbra juurest tulles käitub imelikult, Laps on äärmiselt nö.plahvatusohtlik - ärritub iga väiksemagi asja peale ja lööb .Samuti ajab segast juttu ,millest raske aru saada, kurdab et tal on külm ,tahaks lõualuud liigutada ,pole võimeline koolitööd tegema .Ühte sõna kirjutab viis korda ja ikka valesti. Palavikku pole vaid alatemperatuur 35,8.
See seisund möödub umbes päeva pärast ja laps jälle endine.
Peast käis läbi mõte ,et äkki kuskilt uimasteid saanud, laps väidab et teistelt midagi kahtlast vastu võtnud pole, söönud tavatoitu ja tavalist kommi.
Kas coca-cola ühe pudeli joomine võib lapsele nii mõjuda või mida asjast arvata.

Ette tänades
murelik ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastepsühhiaatri jutule, siis saab täpselt teada.
Korralik puhkus, uni. ´Une arvelt ei võta.
Coca (sarnasyus kokaiiniga, ergutav-toniseeriv - kahte pidi kahjulik:
a) magus, tühjad kalorid, hakkab rasva koguma organismi;
b) toniseerib, teeb lapse ülitundlikuks ja siit need plahvatuslikud käitumised.
Jalutuskäigud, kehaline liikumine - siis saab need kehatemperatuurid ka korda.
Iga tera tervise varasalve on kasulik.
Tegutseda!
Jüri O.-M. Ennet