Sund neelamine 15.01.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et kui ma pean olema rahulikus hetkes nt. kas raamatut lugema või mediteerima, siis ma hakkan neelama nagu hull, isegi 1 kord sekundis nii et see jubedalt häirib mind ja see ei lase mul rahulikult olla. See on nagu sund neelamine ja see häirib mind. Kas te oskaksite palun öelda, mis asi see on? Kas see on mingi häire? Kui jah siis kuidas seda nimetatakse? Teine asi mis mul on juba noorest east saati on see, et teen mingeid mõttetuid samasuguseid liigutusi teatud kord arve järjest ja see ka häirib. Teised seda ilmselgelt tähele ei pane. Aga see neelamine on kõige hullem sest see häirib teatud tegevusi. Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neeleamisliigutus on parasümpaatilise mõjuga ja rahustava toimega. Neelamine rahustab. Kukal, kael, õlad on parasümpaatilise närvisüsteemi kaudu rahustava toimega, ka näolihased ja silmaliigutused.
vt minu Palve esimene samm - see "kasutabki" eelöelduid piirkondi rahustamiseks.
Kui need teised piirkonnad appi tulevad, siis neelamisliigutuste vajadus väheneb.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet