Liigsöömise ravi 07.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen vägagi kindel, et kannatan kompulsiivse söömishäire all, kuid psühhiaatri juurde sain aja alles 3 kuu pärast. Kuidas ma saaksin ise ennast aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neelamine rahustab, ka "kotleti, toidu" neelamine rahustab ja organism otsibki teid ning vahendeid, et liigsest psüühilisest pingest vabaneda.

Vabaneda pingeist saab ka ilma "kotletikese" neelamiseta.

1. Korralik puhkus.
2. Jõukohane tegevusplaan ning kehaline aktiivsus.
3. Psühho-regulatsioon - alusta minu Palve-Meditatsiooni esimesest sammust.
4. Toitumisel iga suutäit mäluda tavalisest 2-3 korda kauem!
5. Söögilauale ning külmkapile silt - Olen Rahulik!
6. Suure isuhoo tekkel - lonks või kaks vett juua (neelamine ju Rahustab). Veepudel olgu käepärast.
7. Ennast kiita ja tunda rõõmu, et teada said - organism tahab liigseist pingeist vabaneda ja ma oskan seda ja ma teen selleks vajalikke tegemisi.
8. Nüüd vabanen liigseist pingeist, toitun seeläbi tervislikult!

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet