Ei tea mis viga 16.02.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Selline mure, et kunagi lapsena kooli vahetusega hakkas mingi hetk tekkima erinevad sund häälitsusesd hmm...mhh.. jne. Lisandusid mingi hetk pea tõmblused pea keeramised vasakule ja paremale tahtmatult, kuid mitte koguaeg.. aegajalt. Olen nüüd umbes 20 aastat sellisena vastu pidanud et aegaajalt sellised asjad on... olen suht hästi varjanud neid asju teiste eest. Lisaks on aegajalt sund kõne keelel... eri nimesi kindlas järjekorras või kindlat lauset ...ei ütle välja aga omas peas nagu sund peal... see kõik kurnab mind. Olen suht õppinud elama sellega ja vahepeal on nagu vähem seda ,et ei häiri niipalju.. kuid viimasel ajal jälle pisut hoogustunud see ja üksi olles teeb jälle pea keerutust ja häälitsust pisut ja sund laused mõttes/keelel(välja ei ütle). Lisaks on hakanud sund mõtted et minuga juhtub midagi halba vms.. See kõik kurnab mind ja üritan sellest üle olla ,kuid raske on.. Pole kellegile sellest rääkinud ennem ja ei taha ka ...piinlik on.. Kas oskate aidata mind et mida võiksin teha või tarvitada et leevendada minu olukorda?

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tikid, lastel sageli, mõnel püsivad ka täiskasvanueas.
Kõik keha ja psüühika rahustavad võtted tulevad kasuks. vt varasemaid - stress.
Kehaline aktiivsus. Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.

Rõõmsameelset harjutamist.

Jüri O.-M. Ennet