Diagnoosi küüsis 06.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas alla kuu ajalise jälgimiseta ja antidepressantide suures koguses sissesöömise järgsete nähtude põhjal on võimalik panna diagnoos skisofreenia? Mida täpsemalt katatoonia tähendab, see oli diagnoosi ees. Nüüd sain teada, miks kõik arvavad, et ma hull olen. Digiloos tõesti ei käi iga päev. Kuhu sellise valediagnoosiga pöörduda, kas diagnoosi pannud psühhiaatri juurde või kohe kohtusse?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tähtis on tervislik seisund, enesetunne, töö- ja õpivõime - diagnoos on vaid ravi-teeraja suunamiseks, abivahendiks.
Skisofreenia variante ja skisofreenseid olukordi on mitmeid ja ravimeid (väga head ravimid on olemas) on mitmeid.
Tavaliselt patsienti uuritakse ja tehakse koostööd terve aasta, enne seda kasutatakse skisofreenia diagnoosis
märget - jälgimisperiood vähem kui üks aasta.
Tehke koostööd oma psühhiaatriga - nii saab täpsema ülevaate olukorrast, täpsustub diagnoos ja vajadusel head arstirohud olemas!

Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet