Brintellix ei sobi- vahetada tagasi? 03.10.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen enne kirjutanud aga ma lihtsalt ei leia enda jaoks vastuseid ja hingerahu: no ei sobi mulle see Brintellix- annus 10 mg. Ei lähe ära ei paanikatunded, ärevustunded. Pandi mul Paroksetiini asemele. Et uuem ja parem rohi.
Olen nüüd seda edasi tagasi vahetanud alates märtsist.... olen jäänud päris koju, ei taha kuskile minna ja midagi teha, kõik tundub mõttetu. Täiesti on kadunud elurõõm. Naernud ei ole teab mis ajast. Proovisin suurendada annust, no iiveldab nii et jube- söögiisu ei ole, poolvägisis söön. Enam ei jaksa. Psühhiaater ütles et mingu siis tagasi Paroksetiini peale, see oli mul kaua aega peal ja selliseid hirmsaid muutuseid ei olnud mul kunagi, et ma oleks täiesti tujutu ja hirmudega, uga päev ootan et oleks parem aga ei ole.
Arst ütles et on võimalus minna haiglasse, kui vaja, kas minna- seal pannakse ju ka mingi uus rohi- jumal teab mida nad panevad.
Enam ei saa üldse hirmust lahti. Kilpnäärme ravi on paigas, ererõhu oma ka. Nüüd järgmine takistus- kui Betaloci võtan, siis vist ei tohi jälle Paroksetiini võtta.
Aidake mind- andke nõu.
Teen hingamist, teen neid teie harjutusi ka, küll mitte korrapärselt.
Saan oldud aga kõige rohkem teeb muret et miski ei tee rõõmu, kardan juba depressiooni.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui haiglaravi võimalik - kindlasti minna.
Kui ravim ei sobi, siis a) annust muuta. Kui see ei aita, siis b) ravimit muuta.
Need kaks teile - praktika on näidanud - ei aita, eks siis tuleb päevakorda see AD, mis aitab.
Mina pakuks Esprital 15mg õhtul (antidepressant, üldist rahu soodustav, organismi energiat edendav ning hea une kvaliteedi paranadaja. Ka siin annusega "mängida".
Muud harjutused-abinõud - alati kiiduväärt ja vajalikud. Arstirohi vaid osakene võimaluste varasalvest.
Iga tera tervise varasalve - kullatükk!
Jüri O.-M. Ennet