Brintellix ja HTP-5 23.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere . Kas antud ravimeid tohib koos tarvitada ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö raviarstiga.
Raviarst pakub ravimid, annuse ja võtmise korrad.
Üks hea printsiip:
1) monoteraapia e üks ravim ainult võtta,
2) mitme ravi korral neid võtta eri aegadel, siis saab subjektiivselt nende toimet tunnetada,
3) osa ravimeid peabki koos võtma, aga seda dirigeerib ikkagi raviarst.
Brintellix on antidepressant ja HTP-5 ainevahetuse käigus tekib serotoniin (ka antidepressiivne toime) ning melatoniin (hea une tekitaja). Kasutaksin varianti 2) , siis hea tunnetada erineva aine toimeid.
NB vt varasemast ristkülik diagonaaliga raviprintsiip - otsinguga. Harjutused vajalikud!
Jüri O.-M. Ennet