Võimete piiril. 26.03.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Te ei saa eitada, et on olemas probleeme, milledele ei ole lahendusi! Kas depressiivsus lahendumatutest muredest on pöördumatu? Head soovitused olukorraga leppida antud juhul ei kehti. Olen kasutanud nii antidepressante kui ka psühhoteraapiat, aga miski ei näi aitavat. On see kõik, mida teha saan?

Lugupidamisega, Kai

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teatud olukorrad Välismaailmas või Sisemaailmas kutsuvad esile mure. Mure ning muretsemine on bioloogiliselt vajalik, kasulik - ta signaliseerib, et midagi on vaja muuta. Muuta kas välis- või sisemaailmas olevaid psühhotraumeerivaid tegureid (nn põhjusi) või siis hingeelu, vaimuelu, kehalise seisundi nn vastupanuvõimet ja olulisim - hoiakut olukordadesse. (vt Kodutohter, märts 2002.a.). Nende teadmistega ei üllata ja ka tuhandest lisateadmisest jääb väheseks kui ei tule usku ja lootust, et olukorda saab muuta, parandada. Tohter saab seda anda, Teid aidata! Soovite kuulda, et Teie lugu ainulaadne. Seda ta on, igal inimesel on probleem enda jaoks unikaalne, ainulladne. Soovite kuulda ka, et lahendatav. Ongi. Psühhiaater aitab! Jüri O.-M. Ennet