Närvid hakanud mõjuma südamele 30.05.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Minul on probleem enda tervisega. 2018 aasta oktoobris tekkisid mul ärevus- ja paanikahäired. Olen üritanud sellest pigem üle olla ja olen siiamaani päris hästi hakkama saanud. Mingi 2-3 nädalat tagasi hakkasin ma tundma mingisugust vappumist enda rinnus ja käisin sellest pereõele rääkimas ning seal öeldi, et kõik korras ja see on healoomuline. Hakkasin katsuma pidevalt pulssi ja seal on tunda, kuidas süda teeb kiiresti 2 lööki järjest, siis väike paus ja hakkab uuesti normaalselt lööma. Mida pingelisem olukord, seda rohkem ta seda teeb, vahepeal teeb ka mitu korda järjest. Ükspäev viskas mu paanika nii suureks, et läksin emosse EKG alla ja seal öeldi, et teeb vahelööke ja see healoomuline. Tunnen seetõttu rohkem, kuna mu keha on pinges ja pikaajaline pinge võib tekitada rütmihäireid. Ma olen nii mures, et äkki juhtub midagi hullemat. Kas see tulebki närvidest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Südame rütm sõltub ka hingamisest - kutsutakse respiratoorne arütmia. Seline arütmia on kõigil, aga tundelisema hingeeluga inimesed seda tunnevad, teised seda ei pane tähele.
Kui teha regulaarselt kergeid kehalisi harjutusi, siis organism ise reguleerib end selliselt, et psüühika rahuneb, vähenevad ka kehalised pinged ja ülemäärane kehategevuse jälgimine ja mõõtmiste-uurimiste-kahtlustamiste rakendamise vajadus.
Alusta jalutuskäikudest.
vt varasemaid soovitusi, leia endale sobilikke ning rakenda neid.
Respiratoorne arütmia on kõigil, aga kõik ei jälgi, ei mõõda, ei kahtlusta tervisehäiret, mida ei ole.
Harjutamine teeb asjad korda.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ravim Salymbra

Kasutan Salymbra ravimit juba viies kuu, mõjuma hakkas enam-vähem kolmandal kuul. Kuid nüüd viimasel nädalal on ärevus hakanud taastuma, surmahirm on täiesti sundmõte(õde suri suvel ja sellest pidevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Väike Xanax on näidustatud - võtta vaid nö kiirabivahendina kriisihetkeil.
vt. vahetult eelnevaid soovitusi.
Lisasoovitusi leiate minu raamatust "Väljavalitu".
Head harjutamist, Väljavalitu. ...

Loe edasi

Kergesti vihastamine

Mida teha, kui lähen millegi peale vihale ja ei suuda ennast kontrollida ja ütlen vihahoos sõnu, mida pärast ei mäleta? Vihastun kergesti, armukadedus mehe sõbrannade vastu ka suur. Nutma olen ka viimasel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Naistearsti juures regulaarne kontroll.
Jalutuskäigud iga päev koos abikaasaga.
Mehel ei ole sõbrannasid vaja, temal on aeg ja kohustus Lapse eest hoolitseda, kes praegu emaüsas varjul.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: