Xanax-ist tingitud võõrutused kestavad 3 aastat ? 21.05.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures poega pärast. Ülikoolis tekkis ärevusehäire. Läks psühhiatri juurde Tartus, sealt uuringud ja diagnoos : ärevusehäire ja migreeni aura. Ja kohe rohud Xanax. Õpis nii palju kui suutis, magistratuur jäi 1 aasta veel õpimata. Sai sellest teada, kui palus luba koju tulla, et enam õpida ei jaksa. Rohud algusest aitasid, võttis aasta ja pärast 3 aastat võõrutused. Milles asi. Need võõrutusnäod piinavad teda siiani. Kõige ilusamad eluaastad kaotatud. Kuidas nii hirmsa rohu võivad arstid kirjutada=?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selle informatsiooni põhjal:
a) ärevushäirega vaja veel tegeleda: harjutused, ravimid. Raviks mitte rahusteid (xanax jt), aga neuroleptikumid (näiteks väikesed annused kvetiapiini või rispolepti või... - psühhiaatriga koostöös). Psühhiaatriga peab hea "klapp" olema, nö aurad peavad sobima;
b) harjutused, et paremini pingeid maandada, enesekindlust saada. Aitab ühest-kahest harjutusest ja neid teha.
Mina teen oma Enneti palvet (vt otsinguga) ca 25...30 aastat ja iga päev. Hästi toimib;
c) päevik, enda kujundamise päevik - nagu sportlase treeningpäevik;
vt eelnevatest endale sobilikke tegemisi ja neid siis ka igapäevaselt teha!
Harjutamine teeb olukorra paremaks - tegu muudab, vaja tegutseda.
Naerata!
Konfutsius: Üks mees kurtis, et tal ei ole kingi, kuni kohtas meest, kellel ei olnud jalgu...
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet