Ärevushäiretega inimene saab teha autojuhilube? 08.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma tahaksin teada, et kas on mötet autojuhilube tegema hakkata kui mul on ärevushäired ja unehäired aastast 2015? Nagu kas ma saan tervisetõendi läbitud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ikka on mõtet teha load!
Ärevushäirest saad ju rahutude ja Harjutustega lahti. Ravimitele lisaks vaja harjutusi teha.

Vajalik on omapoolne kehaline-, vaimne-, hingeline-, sotsiaalne- ja religioosne (väärtushinnangute-maailmavaate) muutmine ravi, ennetamise ning treeninguga, enda kujundamine, arendamine. See aga vajab tahtejõudu, sihikindlust. Muidu jäämegi tablettide peale lootma. vt kui palju võimalusi tervise tugevdamiseks ja ärevusest vabanemiseks.

Õpetussõnad.
Terveks ei tee ei psühhiaater ega psühholoog - nemad annavad juhiseid, psühhiaater ka arstirohtu - terveks teeb ennast harjutustega ikka igaüks ise.
Nagu sportlane - treener annab juhiseid, harjutusi peab sportlane ikka ise tegema.
Rõõmsameelset harjutamist.
Ja juhiload tehke kindlasti ära.
Jüri O.-M. Ennet