Ei oska mõelda 26.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Muret teeb mu vend. Ta on juba mitu aastat rääkinud, et ei oska mõelda, kuid kui küsid, et mis mõttes, siis ei oska ta seda ka seletada. Ütleb, et mõte kiilub kinni lihtsalt. Käis psühholoogi juures, viimane arvas lihtsalt, et läbi põlenud. Ma kardan siiski, et asi tõsisem. Nimelt hakkas mul elukaaslane temaga koos tööl käima ja näeb kõrvalt, et reaalselt jookseb kokku vahepeal. Kirjeldas seda umbes nii.. Annad käsu kätte, siis saab aru mida tegema peab, hakkab tegutsema. Mingi hetk lähed tagasi, vaatad et midagi on täiesti valesti tehtud, küsid, et mis teed. Siis nagu ärkaks üles, hoiab käega peast kinni ja ütleb, et ah kurat mida ma tegin. Nagu jääks magama vahepeal. Kusjuures reaalselt magab ta ka ikka väga palju. On kaheksa tundi tööl ära ja autosse istudes kohe magab. Nädalavahetustel magab pidevalt 15 tundi jutti ilma mingi probleemita. Kurb on vaadata, et see on ta enesekindlust nii palju raputanud. Ta tahaks nagu abi saada, kuid kahjuks ei oska kuskile pöörduda, ehk te oskate soovitada miskit? Lisan siia veel ka selle, et umbes nelja aastasena kukkus ta kõrgelt betoonpõrandale. Kas äkki sellest võis jääda mingi avastamata trauma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst - vererõhk jm tema valdkond. Madala vererõhuga inimesed on pidevalt uimased-unised.
Neuroloog - teeb omapoolsed uuringud ja sellest tulenevalt annab soovitusi. Selgub ka trauma jääktulemid.
Siis psühhiaater.
Igalt tohtrilt soovitused ja nii seda värskust-energiat-reipust juurde saabki.
Eriarsti abi vajalik.
Jüri O.-M. Ennet