Ettemõtlemine 16.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Käin välismaal tööl 2nädalat soomes ja nädal eestis.
Probleem on nüüd selline
Et ei oska koguaeg ettemõelda ja mõte ei liigu nii kiirelt,vaid nagu hiljem.
Nagu ei oskaks laiemat pilti näha
Võib olla on see põhjustatud sellest olen üksinda pidevalt ja isekas?
Et ei oska teistega arvestada ja natuke rahutu
Kuidas sellist suhtumist muuta ?
Ainult aeg

Kuigi ma tean täpselt mida ma elult tahan ja kuidas edasi minna .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Taskupäevik:
vajalikud tegemised päev/nädal tähtsuse jrk-s kirja. Kirjapanek juba korrigeerib ja rahustab aju tegemisi. Iga päev saab seda tähtsuse jrk-da ka korrigeerida - ka see rahustab, aitab asjaolusid ette näha.
Ka mõtteline ettemõtlemine - järgmise päeva mõttelint hommikust õhtuni ette mõelda (nagu maletaja mõtleb käikude variante).
Korralik puhkus.
Rahustavad võtted, harjutused, apteegi vabamüügi teed.

Mängulisuse printsiip, nagu näitemäng - roll on selline teil ja roll ka ülemusel. Aga see ju nagu näitemäng.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet