Psühhoosi ravi 16.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 45a mees ja ravin psühhoosi juba 1 aasta psühhiaatri juures, ravim Rispolept 1mg kaks korda päevas.
Küsimus - olen vahel joonud ravi ajal ära 1 pudeli 5% õlut kui isu tulnud. Kas võib või mitte,mida see teeb?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhootilised seisundid võivad olla:
a) ägedad või alaägedad - siin ei või alkoholile mõeldagi ja psühhootiline seisund seda ei võimalda;
Seisund võib olla ka
b) remissioonis (hetkel haiguse sümptomid ei avaldu või nende esinemine ei sega oluliselt igapäevaelu). Tark ka siin alkoholi ei võta.

On alko-vaba õlu - kui ikkagi nö neelud.
0,5 toop on igal juhul palju, kõne alla võiks tulla 0,33 liitrine purk ja seda siis puhkepäeva keskpäeval (ühed rohud hommikul ja teised õhtul) vahepeal saab 0,33 l-ne õlu juba teekonna WC-sse.
Kas seda siis ikkagi on vaja?
Tark ei võta! Eneseusk ja enesehinnang mitte-joomise korral tõuseb kohe kümmekond pügalat.

Sajad miljonid inimesed religiooni ettekirjutuste tõttu ei joo ja saavad ilusti hakkama, hoiavad kokku ja aitavad üksteist üle Ilmamaa. Kaine on aitaja, alko-promill nullib sellise vooruslikkuse.

Kas siis promilli-voorus või kaasmaalaste abistamise voorus - selles on küsimus, tervisest rääkimata.
Aita lähedasi, aita kaasmaalasi, aita Eestiriiki! Sellega aitad ka ennast!

Õpetussõnad.
Ravimite võtmisse ajal alkoholi ei pruugita.
Eesti - 100 tervitustega
Jüri O.-M. Ennet