Taastumine psühhoosist 15.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

ma olen kirjutanud teile ka eelnevalt. Mul on nimelt pärast psühhoosi suhtlemisega probleem. Mul mõttetegevus ei tööta nii nagu enne haigust. Te soovitasite harjutada, olen seda teinud, kuid paranemist pole olnud. Küsin Teilt nii, et kas kõik inimesed taastuvad psühhoosist täielikult või ei taastu? Poolteist aastat on psühhoosist möödas, kuid kõik on stabiilselt sama. Mul puudub tahtejõud ja ma ei suuda suhelda. Arstid on kolm korda muutnud mu raviskeemi. Miski pole aidanud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhoosijärgselt on raviarstiga koos paika pandud nn järelravi. Järelravi tuleb koos arstiga korrigeerida selliselt, et kehaline ja vaimne töövõime oleks piisav, enesetunne hea. Koostöö arstiga ravi osas.

Siis need kehalised ja psühhoregulatiivsed harjutused (vt. minu Palve-Meditatsioon). Kerged kehalised harjutused parandavad ainevahetust (ka peas) ja õpetavad sihikindlust, õpetavad tahtejõudu. Tingimata teha. Suhtlemisoskus tuleb suheldes - see ei tähenda ju pausita kõnelemist, sõnad ja vestlus on vaid osa suhtlemisest. Ühisüritused, koos sportimine jne.
Päevik aitab enda iseloomus selgust saada, aitab end paremini juhtida.
Rõõmuga tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Suutmatus tegutseda pärast psühhoosi põdemist

Tere, minu mureks on see et psühhoosist on möödunud juba peaaegu aasta. Olen tarvitanud korralikult rohtusid, aga endiselt pole tegutsemisindu. Ma ei suuda end kokku võtta, et tegutseda. Veedan päevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Fluanxol hommikul (1 mg) õhtul Mirtazapin ja annust vähendada. Harjutused, kehalised harjutused panevad ainevahetuse kaudu energia liikuma, tahe suureneb ja tegutsemine hakkab edenema. Jalutuskäigud, alul ...

Loe edasi

Seroqueli annustamine.

Lp.dr. Ennet
Kas on mõeldav, et Seroqueli võiks võtta parema enesetunde nimel ainult kord päevas - s. o. õhtuti?
Ägedast psühhoosist on möödas ca 6 kuud ja luulud kadusid umbes 4 nädalaga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõik on võimalik kui seda juhendab ja soovitab Raviarst. Milline on annus?
Raviarst annab täpsed juhised, tema Teid tunneb.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: