Salymbra ja Xanax 09.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkis küsimus, et kui võtan Salymbrat, kas võin samal ajal võtma hakata ka nt Xanaxit (või siis mingit muud rahustit)? Olen Salymbrat juba u 3 kuud võtnud, nüüd on ka ärevus suureks läinud ja kavatsen paari päeva jooksul selle murega ka perearsti poole pöörduda. Lihtsalt sooviksingi teada, kas need ravimid sobivad omavahel.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Xanax unusta.
Põhiline on harjutused, vt minu Palve esimene samm.
Oluline on une-eelne rituaal – lastele muinasjutud, usklikule unepalve, biblioteraapiline võte jne. Mina olen aastakümneid kasutanud ja ka abivajajatele soovitanud nn Enneti palve esimest osa.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Õige päevarežiim, õigel ajal magama ja piisav uni.
Une arvelt ei võta.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet