Muutun hulluks. 14.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mina olen 15aastane poiss. Ma tunnen, et ma hakkan hulluks minema sest viimasel ajal on palju imelikke mõtteid tulnud ja käitun teistmoodi kui varem. Kui ma olin 10aastane, minu isa tegi enesetapu, ma armastasin väga ja ma sain sellest jagu ilma psüholoogita. Kõik oli väga tore kuni ma leidsin endale enda elu armastuse. Meil oli üks suur probleem, kus ma sain väga haavata ja sisemas oli väga suur valu kuigi ma sain aru miks nii juhtus. Teine kord oli sama jama. Tegu on armukadedusega ja nende jamadega on see mu aju nii haavand, et ei suuda vahepeal,normaalselt mõelda. Kui ma kasvõi seda natukene toimib siis lihtsalt keeran ära. Ma ei suuda seda ära unustada ning see aina rikub mind,igapäev. Ma arvan, et see on seotud mu isa enesetapuga, sest ma tunnen vahepeal, et kui ma temaga saaksin rääkida saaks kõik korda. Vahepeal on kõik super aga siis jälle,ma hakkan näitrks tohutult üle mõtlema. Ma ei suuda varsti enam nii, kas te palun saaksite mind,aidata, mida ma tegema peaksin?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mina vestlen mõttekõnes Esivanematega, Suurmeestega kuni Kreeka-Tarkadeni välja. Meie kirjalik ja filosoof Jaan Kaplinski kirjutas raamatu - Vestlusi isaga.(isa oli ammu-ammu surnud, Jaan oli vaid paariaastane) . Maailmakuulus psühhiaater ja psühholoog Carl Gustav Jung vestles lahkunutega.
Seega - vestle Isaga, tervita teda, räägi talle oma päevasündmustest ja muredest. ja siis - nagu tavavestluse puhulgi - küsid, et mida arvad, Isa, mida soovitad - ja siis ise vastad selliselt, et kuidas ta vastaks.
Vestlus olgu rõõmsameelne ja korraga umbes 4-5 minutit, siis on see jutt konkreetsem ja on asjasem. Räägid endast ja küsid vaid endaga seonduvat.
vt otsinguga Enneti palve ja tee selle esimest sammu.
Nooruses on tüdrukutega ikka suhtlemisprobleeme olnud - kõigil ja seda ei tohi südamesse jätta. Kõik on sellest üle saanud, tundehelladel see veidi valulikum.
Oled tubli, saad hakkama!
Jüri O.-M. Ennet