Lõhestunud isiksus ja depressioon 27.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen üpriski segaduses sest olen diagnoositud depressiooniga ja ärevusega kuid tundub et on ka sümptomeid isiksuse lõhestumisest.
Nt üpriski tihti lähen kergelt närvi, nt räägin liiga palju või vähem,tunnen et olen rõõmus ja kurb samal ajal,tunnete ülevool või tunnete puudus,depressiooni hood ja pärast olen jälle rõõmus, enesehinnang kogu aeg langeb ja tõuseb,ilma põhjuseta karjub v ärritunud,und pole või magaks päev läbi.
Ei tea kas on lihtsalt depressiooni paremad päevad ja halvemad või on see juba haigus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolu, psüühika ja kehalise heaolu lainetusi-kõikumisi on kõigil olnud ja on. Mõnedel on aga lainetus suurem ja ennast häiriv.
Mida teha?
1) Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
2) Kõigepealt päeva-öörežiim, piisav uneaeg.
3) Siis kehaline aktiivsus -Terves kehas terve vaim ja enesekindlus, usk endasse.
4) Siis Päevaplaan ja päevategevused õigesse pingeritta ja nendega tegelemisest rõõmu tunda.
5) Siis rahustavad teed ja Harjutused (vt eelnevas minu harjutus Enneti palve esimene samm).
Nii saab kõik korda! Nii saab tervik tugevamaks ja nn lõhestumine vähemaks ja siis
Lõhestumise tunnet ei olegi enam!
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet