lõhestunud isiksus 09.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24-aastane naine. Kahtlustan, et äkki mul võib olla nn lõhestunud isiksuse algeid. Mind väärkoheldi seksuaalselt, kui olin umbes 7-9 (ei mäleta täpselt). Unustasin selle mingiteks aastateks täiesti ära. Teismeliseeas tuli meelde. Kaldun hästi palju kuhugi unistustemaailma kaotsi minema. Istun kodus diivani peal või tööl ja elan mõttes mingit muud elu. Mul on mõningase vahega väga erinev käekiri (erinevale poole kaldu, vahel väike,vahel suur), käitun temperamendilt vahel üht-vahel teistmoodi. Kui miski haiget teeb, siis langeb nagu mingi sein ette ja vaimupool nagu tõuseb kuhugi kõrgemale või läheb eemale.
Kasutan tuttavatega suhtelmiseks MSN-süsteemi ja vahel kutsun ennast seal oma päris nimega, vahel eelistan oma lapsepõlve hüüdnime. Alguses mõtlesin,e t see on kõik normaalne. Et nagu nalja pärast muudad ennast, aga paar päeva tagasi oli umbes pool tundi selline tunne, et ma polegi mina täiskasvanuna, vaid hoopis mina lapsena. Samal ajal ma teadsin täpselt kes ma olen ja kus ma olen, aga osa minust oli kuidagi teistmoodi.
Üldiselt olen justnagu edukas ja tuttavate arvates, kellega põgusalt kokku puutun, olen pigem superrahulik ja rõõmsameelne, nagu nad väidavad. Sõbranna ütleb aeg-ajalt, et mul oleks professionaalset abi vaja. Talle ma natuke näitan oma teisi poolusi ka , aga üldiselt suudan neid edukalt varjata. Kuidagi ongi tunne, et suudan liiga hästi teeselda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unistamine ja fantaseerimine on suur anne. Kahjuks paljud unustavad selle lapsemeele toreda ja vajaliku asja nooruse küpsemisel ära. Kuni kõik need elamused on kontrolli all, nende kohta on endal ülevaade ja arusaamine olemas, siis asjad korras. Kui sõbranna siiski leiab, et oleks mingit abi vaja ja kui tema argumendid on Teile olulised, siis käige spetsialisti juures - on ju võimalus asju täpsustada, selgust saada. Ja see on alati teretulnud.
Elus on palju mängulist, näitemängulist ja ka seal kasutage oma andeid.
Ärge ennast kahjustage (non nocere!), tugevdage end ja siis on kõik eeldused terve ning õnnelik olla Teil olemas.
Ja sõbranna juttu kuulake ka.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet